Aydın Post

Vali müjdeyi verip araçla geçti! Sona gelindi...

Denizli'yi, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya'ya bağlayacak çevre yolu üzerindeki Honaz Tüneli'nde kazı çalışmalarının yüzde 95,2'si, nihai iç kaplama betonunun da yüzde 41'i tamamlandı. Tünelde incelemelerde bulunan Denizli Valisi Hasan Karahan, kazı çalışmalarının bittiği sol tüpten araçla geçiş yaptı.

2019-07-11 23:33:03

Vali müjdeyi verip araçla geçti! Sona gelindi...


Türkiye'nin önde gelen turistik merkezlerini birbirine  bağlayacak çevre yolu projesinin en zorlu etabı olarak gösterilen Honaz  Tüneli'nin yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı. 

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, Vali Hasan Karahan'ın, Denizli'yi, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya'ya bağlayacak çevre yolu üzerindeki  tünelde incelemelerde bulunduğu bildirildi.Karahan'ın Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü Kontrol Şefi Devrim  Günak'tan çalışmalar hakkında bilgi aldığı belirtilen açıklamada, şunlar  kaydedildi:

"Günak, kazı çalışmalarında sol tüpte 2 bin 537, sağ tüpte 2 bin 285  metre olmak üzere toplamda 4 bin 822 metre ilerleme sağladıklarını, kalan tünel  uzunluğunun ise 244 metre olduğunu kaydetti. Böylelikle tüneldeki kazı  çalışmalarının yüzde 95,2'sinin, nihai iç kaplama betonunun da yüzde 41'inin  tamamlandığını belirtti."Açıklamada, Vali Karahan'ın işçilerle bir süre sohbet ettiği ve kazı  çalışmalarının bittiği sol tüpten araçla geçiş yaptığı ifade edildi.
Facebook'la Yorumla

BENZER HABERLER